31.05.2022
Німеччина розширює гуманітарну допомогу Україні в межах проєкту «Рятуємо життя»

Фонд «Do it together» гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» підписав меморандум про співпрацю з Agritrade Ukraine, що є Координаційним центром Федерального міністерства продовольства й сільського господарства Німеччини. Це перше стратегічне партнерство в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» між Німеччиною та Україною.

Меморандум уклали з метою запобігання гуманітарної катастрофи в Україні та допомоги українцям, що постраждали внаслідок агресії РФ.

The Do It Together Foundation of the Saving Lives humanitarian initiative has signed a memorandum of cooperation with Agritrade Ukraine, the Coordination Centre of the German Federal Ministry of Food and Agriculture

Гуманітарна допомога від Німеччини надходила в Україну й раніше, але мала ситуативний характер. З укладенням меморандуму інтенсивність допомоги зросте та ворна стане більш системною. У межах угоди заплановано надходження 200 тонн допомоги щомісячно. Це дасть змогу розширити як географію, так і кількість отримувачів. Приблизно 30 000 дітей, жінок і літніх людей матимуть змогу жити більш якісно й отримувати найнеобхідніше.

— Ми підтримуємо Україну продовольчими товарами майже три місяці. Для нас важливо, щоби нужденні люди своєчасно отримували їжу та воду. Саме тому ми підписали цей меморандум із проєктом «Рятуємо життя», адже він показав свій професіоналізм та налагоджену логістику від донора до отримувача допомоги. У Німеччині в нас понад 50 компаній, які надають харчові продукти для України. Ми дуже сподіваємося, що війна закінчиться, але поки будемо робити все від себе залежне, щоби допомогти людям, — голова Правління координаційного центру у BMEL Андре ПІЛЛІНГ.

Вантаж формуватиметься в Польщі в хабах Agritrade Ukraine та доставлятиметься в Україну силами гуманітарного проєкту «Рятуємо життя. Допомога надходитиме в регіони, що постраждали від агресії загарбників, зокрема в Донецьку область. Мешканці міст і вимушені переселенці отримуватимуть харчові продукти та предмети першої потреби. Символічно, що меморандум було підписано у польському хабі.

— Від початку війни допомогу від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» вже отримали майже 55 000 українців. На жаль, російська агресія не вщухає, тому допомоги потребують ще більше людей, ніж три місяці тому. Спільними зусиллями з такими партнерами, як Agritrade Ukraine, ми матимемо змогу підтримати найбільш незахищені верстви населення. Дякую Agritrade Ukraine і Федеральному міністерству продовольства та сільського господарства Німеччини за таку своєчасну й важливу допомогу, — керівник проєкту «Рятуємо життя» Олександр ВИШНЯКОВ.

Допомога від Німеччини надходитиме в Україну регулярно та зробить гуманітарний рух проєкту «Рятуємо життя» потужнішим. Наразі сумарний охват допомоги проєкту становитиме до 100 000 на місяць.

Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» було створено Групою Метінвест та ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку воєнної агресії РФ проти України. Проєкт передбачає масштабну безперервну допомогу Україні продуктами й речами першої потреби. Для цього організовано два хаби в Польщі, де збирають, сортують і готують до відправлення гуртові вантажі. У координації з урядом нашої країни їх доставляють у міста й регіони, де ця підтримка найнеобхідніша. Також грошова допомога надходить до благодійного фонду Do it together. Нещодавно, крім продовольчих товарів, у межах проєкту допомога почала надходити також до медичних закладів. Лікарні Запоріжжя та Кам’янського отримали медикаменти й витратні матеріали.

Медіа