Про нас

Гуманітарний штаб «Рятуємо життя»

Метінвест, ДТЕК і Фонд Ріната Ахметова мають необхідний і здебільшого унікальний досвід реалізації спільних гуманітарних проєктів. Крім того, з самого початку збройного конфлікту на Донбасі у 2014 році Фонд Ріната Ахметова здійснював особливу гуманітарну місію із забезпечення мирних жителів Донецької та Луганської областей медикаментами, харчовими продуктами та предметами першої необхідності.

З 2014 року для запобігання гуманітарній катастрофі в регіоні Фонд Ріната Ахметова надав понад 12 мільйонів харчових наборів виживання та допоміг вижити 5 мільйонам людей. У 2020 році разом із урядом України ми організували допомогу в боротьбі з COVID. До того ж, як бізнес ми маємо добре налагоджені ланцюги закупівель, логістики, фінансового та юридичного забезпечення цієї ініціативи.

Наша місія

Ми допомагаємо українському народу подолати біль та страхи війни, надаючи необхідні продукти харчування, лікарські засоби та гуманітарну допомогу із залученням наших партнерів та застосуванням нашої ділової експертизи та інфраструктури.

Що ми робимо

Ініціатива передбачає масштабну безперервну гуманітарну допомогу із залученням наших міжнародних партнерів у вигляді харчових продуктів і товарів першої необхідності. Для цього ми організували хаб у Польщі, де збираємо гуртові відправлення, які доставляються у координації з урядом України в міста та регіони з найбільшими потребами. У містах та регіонах ми вже співпрацюємо з місцевою владою та гуманітарними штабами, а також маємо можливість залучити місцевих волонтерів у регіонах для розподілу допомоги.

Наші основні міста-партнери для розподілу допомоги в Україні: Авдіївка, Запоріжжя, Кривий Ріг, Кам'янське, Покровськ.

Чому саме ці населені пункти: це міста присутності нашого бізнесу, які вже потерпають або можуть потерпати від війни, яку веде російська федерація в Україні. Ми добре знаємо їхні потреби та координуємо наші дії з місцевими адміністраціями, щоб уся допомога дісталася адресатів.

Мирне населення України страждає не лише від обстрілів і бомбардувань, а й через відсутність доступу до їжі, води, товарів першої необхідності, медичної допомоги та ліків. Базові потреби:

Харчові продукти тривалого зберігання

Консерви (м’ясні, рибні, паштети тощо), крупи, крекери/печиво, макарони, каші та супи швидкого приготування, згущене молоко/горіхові пасти, шоколад, цукор, сіль, чай, кава, вода в пляшках тощо.

Дитяче харчування та догляд

Суміш для годування з пляшечки для новонароджених і немовлят (із терміном придатності не менше 2 місяців), дитяче харчування у вигляді пюре, підгузки.

Товари гігієни та першої необхідності

Сірники, свічки, дезінфекційні засоби, серветки для очищення, одноразові набори столових приладів (тарілки, ложки, кухлі/стакани), зубні щітки, зубні пасти, туалетний папір.