14.03.2022

До Запоріжжя прибуло 80 тонн продуктів для гуманітарних наборів, придбаних бізнесами Метінвест та ДТЕК за підтримки Фонду Ріната Ахметова

До Запоріжжя прибуло 80 тонн продуктів для гуманітарних наборів, придбаних бізнесами Метінвест та ДТЕК за підтримки Фонду Ріната Ахметова.

З цієї поставки в масштабному розподільному центрі гуманітарної допомоги, що працює на базі «Запоріжсталі» Метінвесту Ріната Ахметова та Вадима Новинського, сформують продуктові набори.
У чотирьох вагонах, які подолали довгий шлях зі спеціально створеного Метінвестом міжнародного хабу в Польщі до Запоріжжя, – провізія, призначена для продуктових наборів. Це приблизно 80 тонн продуктів. Уже завтра на сортувальному центрі почнуть формувати продуктові набори для міст, які найбільше постраждали від агресії РФ.

«Бізнесами Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова створено Гуманітарний штаб «Рятуємо життя», мета якого – не допустити гуманітарної катастрофи в українських містах. Сьогодні ми вивантажуємо продукти й розміщуємо їх у сортувальному центрі. Уже завтра понад 200 волонтерів-співробітників компанії почнуть формувати продуктові набори, які врятують тисячі українських життів. Ми об’єднуємо свої зусилля, щоби надати допомогу кожному, хто її потребує сьогодні», – зазначив голова Центру координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі, генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр МИРОНЕНКО.

На базі Метінвест Польща створено перевальний хаб, де бізнес акумулює гуманітарну допомогу, що приходить із різних країн Європи – Румунії, Німеччини, Нідерландів, країн Прибалтики, а також самої Польщі. Звідти допомога прямує в Україну й сортується в гуманітарному центрі, створеному в Запоріжжі. На базі центру організовано конвейєр із ручного пакування продуктових наборів. За добу завдяки злагодженим діям усіх волонтерів Центру вдається формувати до 10 000 життєво необхідних наборів. До складу набору ввійдуть каші, макарони, вода, консерви, згущене молоко, олія, цукор, супи та локшина швидкого приготування.

Від початку війни Росії з Україною Фонд Ріната Ахметова спільно з бізнесами SCM уже скерував понад 600 млн гривень допомоги для України та українців. Основні напрями гуманітарної допомоги Фонду – провізія та ліки. Фонд передає Україні 200 000 продуктових наборів і 500 000 одиниць медикаментів. Також знову відкрита програма допомоги пораненим дітям. За 16 років роботи Фонд Ріната Ахметова допоміг вижити 8 млн людей – 3,5 млн із них були врятовані на Донбасі.

Media