05.09.2023

Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» допомагає пережити травми війни дітям співробітників криворізьких підприємств

Цьогріч українські діти змінили літній відпочинок на реабілітацію після пережитих травм, які завдала війна. Група Метінвест в межах програми «Strong Generation Camp – Майбутнє» надала можливість пройти курс психологічного відновлення та оздоровитися у Карпатах дітям співробітників, які знають що таке війна не з телесюжетів чи новин у соцмережах.

Учасники програми – діти мобілізованих до лав ЗСУ працівників Метінвесту та співробітників – переселенців  підприємств Групи, а також діти, які втратили на війні близьких. Гуманітарна ініціатива допомагає учасникам впоратися зі своїми емоціями, побудувати міцний фундамент для майбутнього та показати, що навіть в такі тяжкі часи є місце для радості, навчання та відновлення життєвого ресурсу.

Криворізькі підприємства Метінвесту направлять на відпочинок та відновлення 173 дитини. Для реалізації проєкту обраний один з найкращих оздоровчих центрів в мальовничому куточку Карпат неподалік озера Синевір. Програма насичена різноманітними активностями, серед яких походи в гори, до водоспадів та озер, розвиваючі та відновлювальні тренінги, арт-терапія, заняття з  кваліфікованим психологами та багато іншого. 

Враженнями від програми «Strong Generation Camp – Майбутнє» поділились учасники та їхні батьки:

Світлана Матвієнко, військовослужбовиця, в мирному житті – машиніст конвеєра фабрики огрудкування ЦГЗК:

– Минув рік, як мобілізована. Чоловік теж в лавах ЗСУ, боронить нашу країну з перших днів війни. Поряд з нашим сином Артемом зараз дідусь та бабуся. Він, звісно, важко переживає, надзвичайно сумує та з нетерпінням чекає, коли вся родина буде разом. Якщо в мене є можливість хоч інколи навідувати сина, то тата він не бачив, відколи той призваний. Дев’ятирічний хлопчик змушений дорослішати надзвичайно швидко. Тому дуже зраділи можливості взяти участь у програмі з оздоровлення та психологічної реабілітації дітей. Коли зателефонували з роботи і запропонували Артему поїхати до табору, відчула подяку і надію.  Адже це гарна нагода надати дитині яскравий та корисний літній досвід, відключитися від тривог і переживань, та й просто бути дитиною. Йому дуже сподобалися Карпати, де він побував вперше, свіже цілюще повітря, атмосфера. Ми відчули позитивні зміни, адже Артем чудово провів час з ровесниками, спілкувався з психологом, ходив у походи, купався в басейні, насолоджувався мальовничою природою. Нам, батькам, дуже важливо, щоб він відчував, що він не сам, що його підтримують. Гадаю, ця нагода допомогла не лише дитині, а й нашій родині в цілому. Вдячні Метінвесту за цю надзвичайно важливу ініціативу.  

Платон Левченко, 10 років (мама Марина Левченко – співробітниця управління ЦГЗК):

– Я і раніше бував у оздоровчих таборах, але це, мабуть, найкращий мій відпочинок за всі рази. Я дуже хвилювався останнім часом через війну, поранення тата. Він у мене герой, пішов захищати нас від ворога у перші дні війни. У нього є багато нагород, навіть медаль від Президента України є. Мені дуже страшно, коли у місті лунають вибухи, неможливо це терпіти. Тож дуже зрадів, коли дізнався, що поїду з Кривого Рогу хоч на якийсь час. Два тижні промайнули швидко, але пам'ятатиму про них ще довго. Навіть повертатися додому не дуже хотілося, шкода було від’їжджати.  Усім друзям розповів, як круто було у Карпатах. Наш загін був найдружніший. Ми всі були з різних міст, а й досі продовжуємо спілкуватися, телефонуємо один одному.  Мені сподобалося усе, що відбувалося у таборі. Було багато цікавих заходів, суперові вожаті, а головне - було спокійно та мирно. Нас супроводжував психолог, з ним ми вчилися заспокоюватися, не панікувати. Тепер розумію, що страх можна побороти.  Це дуже добре. Дякую за те, що на деякий час забув про війну

Анна Федорчук, дружина військовослужбовця Сергія Федорчука, до війни – співробітника ЦГЗК:

– Наш тато до війни працював механіком дільниці сухої магнітної сепарації дробильної фабрики. Він - відомий у місті активіст, почесний донор України та волонтер Червоного Хреста – на початку війни був одним з перших, хто добровільно прийшов у військкомат. Служить санітарним інструктором. Навчає українських бійців надавати першу медичну допомогу та евакуює поранених. Ми з донечками дуже пишаємося ним, переживаємо, тому й повернулися з-за кордону, щоб підтримувати і чекати нашого тата вдома. Звісно, що ця тяжка ситуація в країні дуже тривожить усіх нас, війна змушує дівчат швидко дорослішати. Тож не може не тішити, що Метінвест піклується не лише про співробітників, а й про їх дітей.  Старша донька Милана пройшла оздоровлення за спеціалізованою програмою. І хоч це був перший такий її досвід, вона із задоволенням розповідає про захоплюючі екскурсії, тренінги та майстер-класи з психологами, вихвалялася своїми роботами, зробленими на заняттях з арт-терапії. Ще розповідала про смачнющий бограч, піцу пепероні та інші смаколики, якими вони ласували в таборі. Усе організовано на найвищому рівні,  така необхідна підтримка зараз як ніколи своєчасна.

Нагадаємо, на відновлення юних українців Метінвест спрямує близько 9 млн гривень.

Media