08.09.2023

Учасники Strong Generation Camp – Майбутнє повернулися з психологічної реабілітації

Юні запоріжці змогли поповнити свої сили на Заході України завдяки проєкту Метінвесту.

Strong Generation Camp  –  Майбутнє – це психологічна реабілітація постраждалих внаслідок війни дітей мобілізованих до лав ЗСУ співробітників Метінвесту та співробітників-вимушених переселенців з усіх підприємств компанії, а також дітей, що втратили на війні близьких.

Малеча два тижні перебувала у таборі на Заході Україні. Загалом цього літа пройшло три заїзди до Карпат, а участь у проєкті взяли приблизно 85 дітей співробітників запорізьких підприємств Метінвесту. Там у юних мандрівників була насичена, корисна та яскрава програма.

–  Окрім того, що протягом двох тижнів діти проходили психологічну реабілітацію та працювали з професійними психологами, ще були арттерапія, походи в гори та до річок, екскурсії, різні свята та веселі активні заходи. Дітки мали змогу проявити себе та свій творчій потенціал, і це не менш важливо у такій програмі, – зазначив координатор програми Станіслав ЛИСИЦЯ.

Зустрічала своїх дітей – Артема та Максима - з курсу психологічної реабілітації Анна Купрій. Каже, вона дуже вдячна за можливість для малечі відволіктись від війни та корисно провести час.

–  Ми залюбки погодилися на поїздку, бо у країні складна ситуація, і діти повинні відволікатися. Вони весь час були на зв’язку, і це круто, бо ми дуже хвилювалися. Ця реабілітація дуже корисна і правильна ініціатива. Бо тут діти у постійному стресі і «підвішеному» стані, що навіть дорослій міцній психіці може завдати шкоди. А там вони не чули сирен, і спокійно розвивалися, як і має бути. Дуже дякуємо Метінвесту і міжнародним партнерам за таку підтримку і піклування про наших дітей, –  каже Анна КУПРІЙ.

Задоволені поїздкою у Карпати й самі діти.

–  Ми ходили у похід, щодня танцювали, і постійно гуляли на вулиці. Потрапили під сильну зливу з градом, це чудові відчуття, мені сподобалося. Крім того, ми спілкувалися с психологами, грали з ними, дивилися мультфільми. Дуже сумували за батьками, але від того була приємніша зустріч з ними вдома, – розвів Максим.

У захваті від подорожі і родина Кудінкових. Артем та Настя за два тижні крім занять з арт-терапевтами, психологами, встигли піднятися в гори та побувати на озері Синевир.  Зустрічала дітей мама – Світлана Кудінкова.

–  Strong Generation Camp  – Майбутнє – це дуже класна ініціатива, життєво необхідна для нас. Тож вдячні Метінвесту за увагу до наших дітей. Це дуже приємно! Діти залишилися задоволені. Коли вони були у кемпі у нас було не дуже багато часу для спілкування – зайняті: заняття з психологічної реабілітації, походи, кружки, джиппінг, чани, похід на Синевир, у гори. Для дітей ця реабілітація корисна, бо майже два роки війни вони у стресі, переживаннях і не кращих емоціях. Проте ця поїздка стала гарною можливістю відновити ментальне здоров’я, і на додачу отримати професійні психологічні консультації. Повернулися з гарним настроєм, новими силами для навчання! – зазначила Світлана КУДІНКОВА.

Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» дбає про фізичне й психологічне відновлення українців, які постраждали від війни. З 2022 року у співпраці з Protez Hub проєкт допомагає військовослужбовцям і цивільним з ампутаціями розпочати повноцінне життя. Наразі процедуру протезування й лікування на різних стадіях проходять 60 осіб, з яких 20 вже отримали протези вартістю до 30 тисяч євро. Проєкт долучився й до програми реабілітації «Незламна мама» від «Фонду Маша».

З 2022 року на спільних змінах, партнером яких виступає Метінвест, програма допомогла відновитися після воєнних травм майже 300 мамам та їхнім дітям. У липні «Рятуємо життя» та Глобальний договір ООН в Україні за сприяння Запорізької обласної ради й інших партнерів відкрили перший ком’юніті-центр «Опліч ХАБ» для психологічної реабілітації постраждалих на війні українців. Наразі за підтримкою до хабу звернулося 125 людей. Гуманітарний проєкт планує відкривати такі центри й в інших містах, де працюють підприємства Метінвесту.

Media