09.08.2023

Запоріжсталь передав лікарням міста медикаментів на 5 млн гривень

Комбінат Запоріжсталь в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який реалізує Група Метінвест, передав міським лікарням Запоріжжя чергову партію медикаментів загальною вартістю приблизно 5 млн гривень.

Шість міських лікарень Запоріжжя отримали приблизно 25 тисяч упаковок медичних препаратів. В межах ініціативи «Рятуємо життя» медикаменти надали міжнародні донори проєкту, логістику життєво важливого вантажу забезпечено у взаємодії з компанією Метінвест, Благодійним фондом «Дігнітас» при особистій підтримці президентки Protez Hub Антоніни Кумки.

У переліку наданих препаратів – антибіотики, протизапальні, знеболювальні, антибактеріальні засоби, нейролептики, засоби для місцевої анестезії тощо. Здебільшого їх використовуватимуть для терапевтичного лікування, надання невідкладної допомоги, проведення операцій та реанімаційних заходів. Перелік медпрепаратів був визначений відповідно до потреб закладів.

– Сьогодні навантаження на наших лікарів колосальне: запорізькі медики стали на захист життя та здоров’я українців у прифронтовому Запоріжжі, не покинули свої робочі місця. Група Метінвест та Запоріжсталь у всі часи надавали допомогу лікарям у їхній життєво важливій роботі. Від початку повномасштабного вторгнення Метінвест створив гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», і одним із його напрямків є забезпечення лікарень медичним обладнанням та ліками. Завдяки залученню партнерів з усього світу, ми системно доставляємо необхідні ліки в українські лікарні. Ця допомога рятує життя – і ми її продовжимо, – зазначив генеральний директор комбінату Запоріжсталь Роман СЛОБОДЯНЮК.

Загалом, за 17 місяців повномасштабного вторгнення лікарні міст присутності Метінвесту – Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського, Покровська й Авдіївки – отримали від компанії медичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали більш ніж на 200 мільйонів гривень.

Окрім допомоги з наданням медикаментів Запоріжсталь забезпечує потреби лікарень Запоріжжя та Дніпропетровської області у медичному кисні, який використовується також для лікування захворювань дихальних шляхів, серцево-судинної системи, під час хірургічних втручань тощо. Лише за червень 2023 року металурги безкоштовно відвантажили лікарням Запорізької та Дніпропетровської областей майже 57 тонн, а за перше пів річчя – 420 тонн.

 

Нагадаємо, гуманітарну ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. За 17 місяців війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали приблизно 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні — медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро. До проєкту долучилося майже 200 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро. Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» — протезування та реабілітація військовослужбовців та цивільних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.

Media