01.09.2023

Арттерапія для розвантаження: у запорізькому «Опліч ХАБі» проходять безплатні заняття

Творчі заняття, які розвантажують, відволікають від тривожних думок та допомагають у вирішенні психологічних питань – арттерапія – проходять у ком’юніті-центрі «Опліч ХАБ» майже кожного дня. Всі охочі – і діти, і дорослі – можуть відвідувати їх безкоштовно.

– Арттерапія – це, перш за все, зняття психоемоційного напруження. Ми працюємо з фарбами, з пластиліном, з папером – вправ безліч. Наприклад, нещодавно ми займалися свічкарством, проводили майстер-клас «Родинний герб». Та якою б не була практика, кожна з них має на меті наповнити людину новими думками, налагодити контакт зі своїм внутрішнім «Я», – розповіла психологиня, арттерапевтка ком’юніті центру «Опліч ХАБ» Наталія ПОПОВА.

Учасники поділились враженнями від арт-терапії. Кажуть: цінність таких занять під час повномасштабної війни переоцінити важко.

– Прийти сюди після навантаженого робочого дня, поспілкуватися з фахівцями – це дуже розслабляє та надихає. Це допомагає мені відчувати себе наповненою, в мене наче з’являються сили для нових справ. До того ж, в мене є маленькі діти, а вони потребують чимало моєї уваги та енергії. І під час занять з арттерапії я поповнюю свої «запаси». Ми малюємо те, що нам хочеться, те, що йде від душі та від думок, а потім розбираємо та інтерпретуємо свої малюнки. Це дуже легко та допомагає пропрацювати питання, що зараз турбують, розібратися в своїх почуттях, – розповіла одна з відвідувачів «ОПЛІЧ ХАБу» Олександра АРМАШ.

В «Опліч хабі» також можна отримати безкоштовну та конфіденційну консультацію юриста, психолога, відвідати заняття із йоги чи просто прийти із дитиною, аби та відпочила в ігровій кімнаті. Варто лише попередньо записатися, подзвонивши або написавши у телеграм чи вайбер на номер +38 (066) 853 78 98.

Нагадаємо, що «Опліч ХАБ», який відкрили у Запоріжжі 18 липня, створений за підтримки Глобального договору ООН в Україні та гуманітарної ініціативи Групи Метінвест «Рятуємо життя» у відповідь на внутрішній запит суспільства у піклуванні про ментальне здоров’я.

Media