02.11.2023

Вже 60 українців проходять програму протезування завдяки партнерствам «Рятуємо життя»

З плином війни кількість людей з ампутаціями кінцівок зростає. Повернутися до повноцінного життя постраждалим допомагає Група Метінвест. Завдяки партнерствам гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» в програмі протезування беруть участь 60 військовослужбовців і цивільних, з яких 20 вже отримали протези.

Вже майже рік «Рятуємо життя» опікується українцями, які втратили на війні кінцівки. Точкою відліку став грудень 2022-го, коли було підписано меморандум про співпрацю з командою Protez Hub. Вона вже тривалий час працює над розвитком галузі протезування в Україні та впровадженням системних змін для покращення якості послуг.

До спільної програми «Рятуємо життя» та Protez Hub входить підготовка до протезування, встановлення протезів і подальше спостереження в українських клініках, а також фізична й психологічна реабілітація. Наразі в ній беруть участь 60 українців – військовослужбовців і цивільних. Це співробітники Метінвесту, які боронять Україну в лавах ЗСУ, ветерани війни та мирні мешканці регіонів присутності компанії.

ЦИФРА

Завдяки «Рятуємо життя» 20 українців вже отримали свої протези. Зважаючи на високу вартість протеза – до 30 тисяч євро – це вагома підтримка для тих, хто не має змоги оплатити лікування та реабілітацію самостійно.

Окрім безпосередньої роботи з українцями, які втратили на війні кінцівки, «Рятуємо життя» допомагає розвивати й інші напрями протезування. Зокрема, завдяки співпраці з Protez Hub в Україні запрацював перший освітній онлайн-портал у сфері протезування для медичних фахівців і постраждалих. Ця база знань дає змогу крок за кроком пройти всі етапи протезування й відновлення, усвідомити потреби людей з ампутаціями.

Щоб підвищити якість медичних послуг, «Рятуємо життя» допомагає забезпечити унікальним обладнанням для ранньої вертикалізації пацієнтів 10 реабілітаційних центрів в різних куточках України. А ще гуманітарний проєкт допоміг організувати офлайн-навчання для українських спеціалістів з протезування кінцівок і супутньої реабілітації, яке відбулося влітку у Львові.

«Рятуємо життя» долучився до проєкту з забезпечення українців, які втратили кінцівки й готуються отримати протез, наборами для післяопераційного догляду.

– У будь-якій ініціативі головне для нас – не точкова, а системна підтримка. Адже ми вміємо це робити – маємо великий досвід та експертизу в гуманітарних проєктах ще з початку російського вторгнення у 2014 році. Ми хочемо допомогти державі комплексно розв’язати питання щодо протезування, посприяти розвитку цієї сфери в Україні загалом, – відзначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій РИЖЕНКОВ під час участі в форумі «Brave step: крок на зустріч захисникам».

Також у жовтні «Рятуємо життя» став одним з організаторів проведення понад 30 реконструктивних операцій на обличчі та шиї для поранених на війні захисників України. Це стало можливим завдяки місії канадських та американських медиків Face the Future Ukraine. Серед прооперованих — двоє мобілізованих до ЗСУ співробітників Метінвесту та четверо військових із регіонів присутності компанії — Запоріжжя, Дніпропетровщини та Донеччини. Для усіх постраждалих реконструктивні операції були безоплатними.

Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку повномасштабної війни. За цей час він допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Окрім протезування, «Рятуємо життя» займається психологічним відновленням українців, доставляє постраждалим мирним продукти й речі першої потреби, забезпечує медзаклади ліками та сучасним обладнанням, підтримує соціальні та культурні ініціативи.

Media