18 жовтня в центрі Лондона відбувся благодійний концерт української класичної музики, організований CEO Club London – клубом лідерів бізнесу. Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест і Фонду Ріната Ахметова «Рятуємо життя» долучилася до цієї ініціативи та стала партнером зі збору коштів на підтримку музичної школи в місті Станіслав Херсонської області.
Головна мета благодійного вечора – відновити роботу школи, що пережила сім важких місяців російської окупації, і забезпечити юних музичних талантів інструментами, які розікрали чи знищили загарбники під час відступу. Коштів, які вдалося зібрати на вечорі, вистачить на придбання всіх необхідних інструментів.
Місія ініціативи «Рятуємо життя» – надавати всебічну підтримку тим, хто найбільше постраждав унаслідок війни. Особливу увагу ми приділяємо психологічному відновленню українців. І твердо переконані в тому, що музика має неймовірну здатність зцілювати душевні рани.
— Тетяна ПЕТРУК, директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи МетінвестЗахід відвідали понад 100 осіб, включно з представниками британського парламенту Полін Летем і Марком Прітчардом, які висловили підтримку благодійної ініціативи. Вони наголосили на важливості культурної дипломатії в такі важкі часи й запевнили, що Велика Британія продовжуватиме допомагати Україні та залишиться надійним союзником у її боротьбі за незалежність.
Головною подією вечора став виступ українських музикантів – співачки Мар'яни Боднар, скрипальки Богдани Півненко та піаніста Олександра Гринюка, які змогли показати схожість між українською та британською класичною музикою. Вони виконували твори видатних українських композиторів – Мирослава Скорика, Миколи Леонтовича та Валентина Сильвестрова, творчість яких відображає традиції української культури, глибокі емоції, ідею національної ідентичності та патріотизму.
Ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. Від початку повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали близько 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні – медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро.
До проєкту долучилося понад 250 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро.
Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» – протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.
Серпень 09, 2024
Серпень 05, 2024