27.10.2023

«Рятуємо життя» стала партнером благодійного концерту в Лондоні на підтримку музичної школи на Херсонщині

18 жовтня в центрі Лондона відбувся благодійний концерт української класичної музики, організований CEO Club London – клубом лідерів бізнесу. Гуманітарна ініціатива Групи Метінвест і Фонду Ріната Ахметова «Рятуємо життя» долучилася до цієї ініціативи та стала партнером зі збору коштів на підтримку музичної школи в місті Станіслав Херсонської області. 

Головна мета благодійного вечора – відновити роботу школи, що пережила сім важких місяців російської окупації, і забезпечити юних музичних талантів інструментами, які розікрали чи знищили загарбники під час відступу. Коштів, які вдалося зібрати на вечорі, вистачить на придбання всіх необхідних інструментів. 

Місія ініціативи «Рятуємо життя»  надавати всебічну підтримку тим, хто найбільше постраждав унаслідок війни. Особливу увагу ми приділяємо психологічному відновленню українців. І твердо переконані в тому, що музика має неймовірну здатність зцілювати душевні рани.

— Тетяна ПЕТРУК,  директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест

Захід відвідали понад 100 осіб, включно з представниками британського парламенту Полін Летем і Марком Прітчардом, які висловили підтримку благодійної ініціативи. Вони наголосили на важливості культурної дипломатії в такі важкі часи й запевнили, що Велика Британія продовжуватиме допомагати Україні та залишиться надійним союзником у її боротьбі за незалежність.

Головною подією вечора став виступ українських музикантів – співачки Мар'яни Боднар, скрипальки Богдани Півненко та піаніста Олександра Гринюка, які змогли показати схожість між українською та британською класичною музикою. Вони виконували твори видатних українських композиторів – Мирослава Скорика, Миколи Леонтовича та Валентина Сильвестрова, творчість яких відображає традиції української культури, глибокі емоції, ідею національної ідентичності та патріотизму.

Ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. Від початку повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали близько 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні – медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро.

До проєкту долучилося понад 250 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро.

Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» – протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.

Media