Перші 150 дітей співробітників Групи Метінвест, що постраждали внаслідок війни, пройшли програму психологічної реабілітації Strong Generation Camp – Майбутнє, організовану гуманітарною ініціативою компанії «Рятуємо життя».
Учасниками програми стали діти мобілізованих до ЗСУ працівників Метінвесту та співробітників — вимушених переселенців з усіх українських підприємств компанії, а також діти, що втратили близьких на війні чи дістали поранення під час обстрілів.
Протягом двох тижнів в оздоровчому центрі в Карпатах діти відвідували індивідуальні та групові психологічні тренінги, арттерапію, майстер-класи, побували на екскурсіях до озер, гір і водоспадів.
— До війни мій чоловік працював на Північному ГЗК в управлінні залізничного транспорту, а нині захищає Україну на східному напрямі. За відсутності батька вдома діти завжди чекають на звістку від нього. На зв'язок він виходить дуже рідко. Просто крапочка, просто плюсик — і ми знаємо, що він живий, що з ним все добре. Діти, звісно, були засмучені, переживали. Були дуже замкнуті й спілкувалися між собою лише за необхідності. А після поїздки стали згуртованішими, впевненішими в собі, почали посміхатися, відчули свободу дій. Донька почала більше спілкуватися наживо, а не телефоном, стала більше виходити на вулицю. Почала говорити зі мною та цікавитися тим, чим не цікавилася раніше. Все ж таки, з дітьми у таборі працювали спеціалісти, які давали рекомендації щодо того, що не можна в собі замикатися, треба обговорювати свої проблеми з тим, хто може допомогти. Для моїх дітей програма була успішною, корисною, радісною. Діти дуже вдячні.
У наступному заїзді на початку серпня візьмуть участь ще 155 дітей, а загалом програма охопить 400 дітей співробітників Метінвесту.
Директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук:
— Метінвест — насамперед про людей. Війна стала надзвичайним випробуванням для кожного. Понад 8 тисяч співробітників компанії служать у ЗСУ, тисячі наших працівників втратили свої домівки. Ми всі живемо в стані постійного стресу, але ніхто не має боротися з травмами війни наодинці. І вже зараз ми допомагаємо родинам наших співробітників, а особливо дітям, подбати про ментальне здоров’я. Це важливо не лише для самих дітей та їхнього майбутнього, а й для цілих міст, регіонів та України загалом.
Нагадаємо, «Рятуємо життя» за підтримки донорів спрямує на програму психологічної реабілітації Strong Generation Camp – Майбутнє майже 9 млн грн.
Гуманітарну ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За 15 місяців повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали близько 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні — медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро.
До проєкту долучилося майже 200 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро.
Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» — протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.
Серпень 09, 2024
Серпень 05, 2024